Unalmas derbi, ollózós gólok, rasszista szurkolók
Az újraindult Premier League második, összességében harmincadik fordulójának legfontosabb morzsáit szedjük össze ebben a Visszanézőben.
A szépség…
A Vicarage Road 50 fős közönségének 90 percig kellett várnia, hogy megtörjön a gólcsend, és ezt a fiatal szélső védő, Ben Chilwell törte meg, miután egy hatalmas bombát eresztett a Watford hálójába. Ekkor már azt hihettük, hogy kész, a meccs eldőlt, a rókák ezt is behúzták, és tovább menetelnek a BL indulás felé, egy fontos, idegenbeli három ponttal a zsebükben.
Aztán jött egy Watford szöglet.
Craig Dawson a maga 188 centijével a fejpárbajokban jártas, viszont ebben a szituációban inkább Cristiano Ronaldo-hoz hasonlított a veterán angol. A középső védő ugyanis (vicces, amikor két védőről szól a mérkőzés) egy ollózó mozdulattal mentett pontot a darazsaknak.
…és a szörnyeteg
Az biztos, hogy most nem lennék az Arsenal szurkolók helyében. A szebb napokat is megélt „ágyúsok” még decemberben boldogan fogadták a hírt: Mikel Arteta az új menedzser. Aztán teltek múltak a hónapok, és az Arsenal mintha inkább hátrébb lépett volna, mint előre.
A szombati játéknapon láttunk mindent Brightonban, ami az Arsenalosok idei évét összefoglalta. Miután egy szerencsétlen ütközés után Leno lesérült, az „ágyúsoknak” Martinez cserekapussal kellett pótolniuk a német hálóőrt.
Az idei szerzemény, Pépé gyorsan meg is mutatta, miért igazolta le a csapat, és egy olyan kiflit lőtt, hogy esélye sem volt a kapusnak. Az ágyúsok viszont nem sokáig örülhettek a vezetésnek, Lewis Dunk hét perc alatt ki is egyenlített a hazaiaknak.
Aztán jött Maupay, és a 96. perc. Amikor már úgy tűnt, hogy minkét csapat egy-egy ponttal fog hazamenni, a Leno-val ütköző francia eldöntötte a mérkőzést. A lefújást követően aztán elszabadultak az indulatok.
Guendouzinál elpattant valami, és úgy torkon ragadta a gólszerzőt, hogy a többiek csak néztek. Hogy Maupay odaszólt –e valamit a szintén francia játékosnak, vagy szimplán a tény, hogy a kapus lesérítése után rúgott gól akasztotta ki Guendouzi-t, nem tudni, de nem volt valami sportszerű.
Az Arsenal játékosa végül nem kapott eltiltást, de Maupay a meccs utáni sajtótájékoztatóban rendesen kiosztotta.
„Néhány Arsenal játékosnak meg kéne tanulnia, mi az az alázatosság” – mondta a mikrofonba a játékos. Tény és való, ez a cselekedet tényleg nem való a pályára.
A forduló hőse:
Az eheti hősünk egy igazi meglepetés idén. A dél-angliai csapat féltve őrzött gyöngyszeme a 27 éves Danny Ings, aki kissé késve ugyan, de a góllövő listán előkelő helyet varázsolt magának. Az ex Liverpoolos a Norwich ellen is muzsikált, először egy góllal, majd egy gólpasszal köszönt be a Norwich-hoz.
16 gólnál, és két gólpassznál jár, és könnyen lehet, hogy a szezon csapatában végzi, ha így folytatja.
A forduló negatív hőse
Ebben a fejezetben általában egy embert kéne kiemelnem, de jelen esetben egy teljes csapatot kell megvizsgálnunk.
A forduló zárómérkőzésén a Burnley az Etihad-ba látogatott, és egy kegyetlenül borzalmas játék után 5-0-ra kaptak ki a tengerészkékektől. Ez amúgy a második 5-0-s kiütésük, a Tottenham otthonában is belefutottak egy komoly gólzáporba.
Ezzel természetesen semmi gond nincs, minden csapattal megesik, hogy rosszul játszanak egy-egy meccsen, na meg nincsenek is olyan lent a tabellán, hogy aggódniuk kéne. És a Negatív Hős címet nem is a játék képe alapján kapták (pedig megérdemelnék).
Ami kiérdemelte ezt, az a következő:
Bizonyára minden futball szurkolónak feltűnt már, hogy egyre több ligában állnak ki a rasszizmus ellen. A Premier League-ben van talán a legnagyobb visszhangja az USA-ban történteknek, és ezt a klubok tiszteletben is tartják.
De hétfő este a meccs kezdete után nem sokkal, ez jelent meg az égen. És lehet, hogy ez nem a csapat hibája, és csak a szurkolókkal van a probléma, de felettébb elgondolkodtató, hogy a Burnley-ben nem hogy a kezdőben nem volt színes bőrű játékos, de még a kispadon sem.
VARázslat
A hét rangadójának kikiáltott Tottenham-Manchester United mérkőzés egyik főszereplője a Video asszisztens volt, és kis híján összetörte az összes Spurs szurkoló szívét, miután Dier másodjára is szabálytalankodott a tizenhatoson belül.
Aztán láss csodát, a VAR jól döntött. Dier amúgy egész jól játszott a védelem tengelyében, amíg fel nem lökte Pogbát. Ez volt az első tizenegyes incidens. Mármint csak a mérkőzésen az első, a vörös ördögök torony magasan vezetik a büntető statisztikát idén (11 büntető, miközben az Evertonnak például nulla).
Aztán a 90. percben megint Dier volt a főszereplő, amikor Bruno Fernandes átesett a lábán. Na és ekkor jött a VAR, ami megmentette a londoniakat. És milyen igaz, közelről tényleg úgy tűnt, Fernandes vagy a fűben botlott meg, vagy önmagától tette.
Érdekes ez a VAR, de ki tudja, lehet idővel megjavul majd.
Képek forrásai:
https://static.independent.co.uk/s3fs-public/thumbnails/image/2020/06/20/14/pri155146734.jpg
https://guardian.ng/wp-content/uploads/2020/06/Neal-Maupay-e1592688425141.jpg